Naturalna termoochrona włosów, czyli olej arganowy w nowej roli

olejek-arganowy.jpgOlejek arganowy bije rekordy popularności i jest powszechnie stosowany zarówno do pielęgnacji ciała, jak i włosów. Odżywia, nawilża i regeneruje kosmyki, które dzięki niemu zyskują blask i sprężystość. Świetnie radzi sobie zarówno z nadmiernym przesuszeniem skóry głowy, jak i z silnym łojotokiem czyli wzmożoną produkcją sebum. Stosowany jest przez kobiety w różnym wieku, ale najchętniej sięgają po niego panie, które chcą spowolnić procesy starzenia się skóry i włosów, powstrzymać siwienie i wypadanie pukli.

Olejek arganowy stosuje się w formie odżywki do włosów bez spłukiwania, maski do włosów i na skórę głowy, dodaje się go do gotowych balsamów lub drogeryjnych maseczek, dolewa do płukanek odżywiających włosy.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że olejek arganowy może stanowić rewelacyjną termoochronę, która nie tylko zabezpieczy włosy przed silnym, niszczącym je słońcem, ale również przed wysokimi temperaturami emitowanymi przez suszarkę, prostownicę lub rozgrzaną lokówkę. Kręcenie włosów na ciepłe wałki również nie przyczynia się do poprawy ich kondycji. Jeśli często stosujesz takie zabiegi podczas układania fryzury – narażasz włosy na poważne zniszczenia i zwiększasz ich porowatość. Bywa, ze ekstremalnie zniszczone włosy są niestety nie do odratowania.

Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać je odpowiednio nawet podczas suszenia kosmyków. Idealnie nadaje się do tego olejek arganowy. Jest on w pełni naturalny, pozyskiwany z orzechów marokańskiego drzewa i nie zawiera szkodliwych, chemicznych substancji mogących zaburzać strukturę włosów i funkcjonowanie skóry głowy. Olejek arganowy w postaci termoochronnego serum należy po prostu nałożyć na suche kosmyki przed stylizacją. Nie potrzeba go dużo – w zależności od kondycji i długości włosów aplikuje się na włosy od 4 kropli oleju arganowego do równowartości połowy łyżeczki od herbaty. Olej arganowy szybko wchłania się we włosy i otula je mikroskopijną powłoką tworząc na powierzchni pukli ochronny film. Tak zabezpieczone włosy są mniej narażone na działanie wysokich temperatur. Olej arganowy można też używać wielokrotnie w ciągu dnia, zawsze wtedy, kiedy czujemy, że kondycja włosów wymaga troski.